Статичні сторінки

Для більшості сайтів візиток цілком достатня наявність декількох статичних сторінок. Система OUR-CMS має повний комплект функцій, за допомогою яких можливо керувати статичними сторінками. Крім того, існує можливість підключати сторонні програми, які допоможуть значно збільшити функціонал сайту.

Зміст

Створити сторінку

Для створення статичної сторінки необхідно натиснути Додати сторінку на вкладці Сторінки.

Статичні сторінки

Опишемо поля, які слід заповнити.

Назва сторінки

Назва сторінки складається з URL адреси та заголовку.

URL являє собою стандартизований спосіб запису адреси ресурсу в мережі Інтернет, наприклад - «https://ourcms.info/news.html». Перша частина цієї адреси (https://ourcms.info/) складається з протоколу та назви домену, які не контролюються в панелі адміністратора. Що стосується другої частини (news.html), вона повною мірою залежить від процесу створення сторінки.

Система OUR-CMS автоматично генерує SEO-Friendly URL для всіх сторінок. SEO-Friendly URL - це URL-шлях, що складається зі зрозумілих слів, що значно підвищує зручність використання і доступність веб-сайту, оскільки відразу природним чином та інтуїтивно характеризує зміст сторінки.

Важливість вживаних слів в назві сторінок грає дуже важливу роль в SEO (англ. Search engine optimization, SEO) - комплекс заходів для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів.

URL адреса сторінки створюється в системі латинськими буквами та/або цифрами автоматично. Наприклад, якщо назва сторінки - «Продукція», URL адреса цієї сторінки буде «produkciya.html». Якщо вам не подобається автоматичний переклад сторінки, ви можете спочатку ввести назву сторінки латинськими літерами, наприклад «production», а потім змінити заголовок при редагуванні відповідної сторінки.

Зміст сторінки

Зміст сторінки має включати повну інформацію, яка складається з тексту, графічних елементів, таблиць, відео та інших складових.

Опис і ключові слова

До заповнення ключових слів і опису сторінки потрібно поставитися дуже відповідально. Їх сенс спочатку полягав в тому, щоб надавати опис кожної окремої сторінки сайту пошуковим системам, рекомендації, які слова важливі на сторінці.

Опис і ключові слова

Опис сторінки дуже важливий елемент в пошуковому просуванні, оскільки впливає на значення ранжування пошукових результатів. Крім того, зміст опису виводиться пошуковою системою на сторінці видачі по запиту відразу під змістом заголовка, і зазвичай після його прочитання користувач вирішує, відвідувати йому цю сторінку чи ні.

Правильний опис являє собою коротку інформацію, що міститься на сторінці. В описі також потрібно використовувати ключові слова.

Ключові слова - це запити, які вводять користувачі в пошукових системах. Вдало підібрані ключові слова зможуть значно збільшити пошуковий трафік. Розділяються комами. Намагайтеся найважливіші ключові слова використовувати першими.

Зараз ключові слова не є важливим атрибутом, а інколи, їх використання є шкідливим для оптимізації сайту. Тому можете залишити поле ключових слів пустим.

Ім’я PHP-коду

Система OUR-CMS є фундаментом для побудови сайту з можливістю підключати додаткові програми, написані сторонніми розробниками. Підключення здійснюється шляхом додавання назви файлу в поле Ім’я PHP-коду на сторінці створення або редагування сторінок сайту.

Наприклад, нам необхідно підключити форму зворотного зв’язку. Для цього створюємо файл contact.php, в якому буде виконуваний код, який відповідає за виведення форми та обробку результату, завантажуємо його в директорію mycode. Далі необхідно підключити цей файл, ввівши його ім’я (без розширення «.php») в поле Ім’я PHP-коду:

Ім’я PHP-коду

Вивід інформації відбувається методом використання змінної $our_content. Тому, необхідно в файлі, що підключається, вивід вмісту здійснювати присвоюванням інформації цій змінній.

Після заповнення обов’язкових полів буде створена нова сторінка. Зауважимо, що для створення сторінок необхідно вказати тільки Назву сторінки, а всі інші дані можна редагувати потім.

Редагування сторінок

Редагування сторінок сайту здійснюється на вкладці Сторінки. Для того, щоб відредагувати потрібну сторінку, необхідно натиснути на піктограму Редагувати сторінку:

Редагувати сторінку

Далі ви можете змінювати всю необхідну інформацію, крім URL, який створюється один раз при першому створенні сторінки.

Видалення сторінки

Для видалення статичної сторінки необхідно позначити відповідну сторінку та натиснути «Видалити»:

Видалити сторінку
Разом з статичною сторінкою будуть видалені всі публікації, які закріплені за цією сторінкою. Всі зображення та інші файли, які ви додавали до статичної сторінки або її публікаціям - залишаються без змін. Щоб їх видалити потрібно скористатися файловим менеджером візуального редактора.

404 - Сторінку не знайдено

Ця сторінка є службовою та означає, що сервер не може знайти те, що вимагає запит від клієнта, хоча контакт з сервером встановлено правильно. 404 сторінка є обов’язковою для правильної індексації сайту пошуковими системами.

Додавання сторінки в шаблон

Останнім етапом необхідно зробити так, щоб користувач зміг потрапити на створену сторінку. Це все робиться за допомогою посилань. Система управління сайтом OUR-CMS всі дії виконує автоматично, без будь-яких змін в коді, крім додавання посилання сторінки в шаблон.

На сторінці редагування потрібної сторінки необхідно скопіювати посилання:

Посилання на статичну сторінку

Далі на сторінці Редактор головного меню панелі адміністратора, додайте скопійоване посилання в меню сайту основного шаблону:

Редагувати шаблон

Підтвердіть зміну шаблону натисканням на кнопку Змінити шаблон.

Можна створити посилання на будь-якій статичній сторінці сайту або запису блогу, для цього натисніть на піктограму панелі інструментів редактора Вставити/редагувати посилання, за допомогою якої можна легко розмістити посилання на сторінку.

вставити/редагувати посилання

Як бачите, процес створення статичних сторінок дуже простий. Досить ввести необхідну інформацію і розмістити посилання на сторінку в шаблоні.