Управління посиланнями

Однією з найважливіших можливостей вебресурсів і роботи глобальної мережі Інтернет є використання посилань, які створюють механізм поширення необхідної інформації та взаємодії всіх ресурсів в мережі.

Набираючи запит в пошуковій системі, в результатах видачі надається список посилань на вебресурси з необхідною інформацією.

На сайті посилання можуть вказувати на інші сторінки або документи (архів, зображення, відео). Необхідно добре розібратися в механізмі роботи посилань, адже без знань основ, управління сайтом може ускладнитися.

Посилання являє собою шлях до певного документа. У OUR-CMS операції над посиланнями виконуються за допомогою меню Вставити/редагувати посилання:

Вставити/редагувати посилання

При натиску на цю піктограму відкриється вікно редагування:

Редагування посилання

В полі URL необхідно вставити посилання на ресурс. В полі Тип можна вибрати URL або якір на цю сторінку. При виборі меню URL вам доступні поля для вибору протоколу та адреси. Поле для вибору протоколу вибирається автоматично, в залежності від типу посилання, вставлене в поле URL (абсолютне, відносне і т.д.).

За допомогою якорів можна створити посилання на інформацію в рамках однієї сторінки. Наприклад, на сторінці розміщено текст з інформацією. За допомогою якорів реалізується можливість при натисканні на відповідний пункт меню потрапляти відразу на необхідне місце сторінки з даним текстом.

Для цього спочатку необхідно створити якір у відповідних місцях тексту і натиснути на піктограму Вставити/редагувати якір.

Вставити/редагувати якір

У вікні властивостей якоря необхідно ввести назву якоря англійськими літерами, наприклад в нашому випадку first:

Назва якоря

Після установки якорів на необхідні пункти, потрібно встановити окремі посилання. Для цього за допомогою миші виділяємо необхідний текст, який буде служити посиланням, і в меню вибираємо Вставити/редагувати посилання:

Виділити посилання

Далі вибираємо тип посилання - Якір на цю сторінку, і вибираємо якір за іменем:

Якір на цю сторінку

Редагувати посилання можна двома способами:

  • Виділити посилання і за допомогою правої кнопки миші в меню натиснути Редагувати посилання.
  • Виділити посилання і натиснути на значок Вставити/редагувати посилання.
Редагувати посилання

Видалити посилання можна двома способами:

  • Виділити посилання і за допомогою правої кнопки миші та в меню натиснути Видалити посилання.
  • Виділити посилання і натиснути значок Видалити посилання.
Видалити посилання